İnfina Blog

JP Morgan: You Invest

JP Morgan: You Invest

JPMorgan Chase, bankacılık müşterilerinin yatırım ihtiyaçlarını karşılayabilmek için bir Robo-Danışmanlık platformu olan You Invest’i piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Bankanın internet sitesinden ve mobil uygulaması üzerinden hizmet verecek olan platform, yatırımcıların portföylerini, onların finansal ihtiyaçlarına ve risk profillerine uygun pasif fonlardan oluşturuyor. Yurt dışında ETF, ülkemizdeyse Borsa Yatırım Fonu (BYF) olarak bilinen bu fonlar sayesinde, dünyadaki çoğu robo-danışmanlık platformu gibi You Invest de müşterilerine ucuz ve verimli yatırım danışmanlığı hizmeti verebilecek.

1 yılı aşkın süredir geliştirme aşamasında olan platform piyasaya sürülmeden önce Brooklyn ve New York’da faaliyet gösteren 27 farklı JP Morgan Chase şubesinde teste tabi tutuldu.

You Invest’in hizmetlerinden yararlanabilmek için müşterilerin minimum 2500 Dolar yatırım yapması gerekiyor. Banka önümüzdeki yıl bu miktarı 500 Dolara düşürmek istediğini açıkladı. Robo-danışmanlığın teknolojik altyapısının otonom süreçleri, geleneksel varlık yönetimi kuruluşlarına kıyasla çok düşük ücretlerle hizmet verilebilmesini sağlıyor.

You Invest’in piyasaya sürülmesi ile ilgili daha detaylı bilgiye Yahoo Finance ve CNBC’nin yayınladağı haberler üzerinden ulaşabilirsiniz.

Fintech, dijital dönüşüm ve finansal okur-yazarlık hakkındaki diğer yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Burak Arslanpay
İnfina Yazılım A.Ş.
Genel Müdür Yardımcısı