İnfina Yazılım A.Ş. 6. Dünya Yatırımcı Haftası'nda!

İnfina Yazılım A.Ş. 6. Dünya Yatırımcı Haftası'nda!

İnfina Yazılım A.Ş. 6. Dünya Yatırımcı Haftası'nda!

Genel Müdürümüz ve Yönetim Kurulu Başkanımız Yıldırım Nejat Özek, 3 Ekim Pazartesi günü 6. Dünya Yatırımcı Haftası etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen “Dijital Aracı Kurumu Uzmanına Sor” isimli panelde teknoloji partnerlerimiz Colendi, Eliptik ve Midas’ın değerli yöneticileri ile bir araya geldi.

Türkiye’nin doğuştan dijital aracı kurumları olan Colendi, Eliptik ve Midas’ın bir ortak noktası var: teknoloji partneri olarak İnfina’yı seçtiler.

Eliptik Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Kubilay Dağlı, Colendi Menkul Değerler A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Tekmen ve Midas Menkul Değerler A.Ş. Kurucusu Egem Eraslan’ın da konuşmacı olduğu panelde "dijital aracı kurum" başlığında yaptığımız değerli çalışmaları ve mevcut aracı kurumların dijitalleşmesi için sunduğumuz yaklaşımları paylaştı.

Finans sektöründe dijital dönüşümün vurgulandığı panelde Nejat Özek, dijital aracı kurum olgusunun etkilerinin 2023 yılında daha fazla hissedileceğini ifade ederken, aynı zamanda aracı kurumlar için dijital dönüşümün önümüzdeki 2 yıl boyunca ciddi şekilde devam edeceğini vurguladı. Dijital aracı kurumların yatırımcı sayısını da büyük oranda artıracağını söyleyen Özek, panelde, oyun ve enerji gibi farklı alanlardaki şirketlerin de önümüzdeki dönemde dijital aracı kurumlarla iş birliği yapabileceklerine vurgu yaptı.

Dijital dönüşümün bir diğer ayağı olan kitle fonlama platformlarının faaliyete girmesiyle sermayenin tabana yayılmasına katkı sağlanırken, yatırımcı açısından ise işlerin kolaylaşması, sektörün büyümesi, kullanıcı deneyiminin artması ve dolayısıyla büyük kitlelere daha iyi deneyimler gitmesi hedefleniyor. Bunun ötesinde, daha güçlü mobil uygulamalar üzerinden de zaman ve mekan fark etmeksizin yatırım yapma imkanı doğuyor. Dijital aracı kurumların hem yurt içi hem yurt dışı piyasaları kapsaması ise yatırımcılara sunulan enstrümanların arttığını gösteriyor. Nejat Bey ise bu enstrümanlara yakında kripto para ve NFT’lerin de ekleneceğini paylaşarak, İnfina Yazılım olarak tüm bu değişime ve dönüşüme hazır olduğumuzu ifade etti.

Türkiye’de de önümüzdeki dönemde bireysel yatırımcı sayısının artması ve değişik faaliyet alanlarından gelen şirketlerin sermaye piyasalarında iş birliği yaparak yeni iş modellerinin ortaya çıkması bekleniyor. 1995’ten beri sermaye piyasalarının dijitalleşmesine öncülük eden İnfina’nın da son dönemde mutlu müşterileriyle, son kullanıcıları da şaşırtacak yeni iş modelleri üzerinde çalıştıklarını ileten Özek, dijital dönüşümün tam ortasında yer almaktan büyük keyif duyduğunu ifade etti.