Infleks E-Defter

M aliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı’nın belirlemiş olduğu standartlara uygun olarak elektronik defter ve Berat dosyalarının oluşturulabildiği, GİB`in onaylamış olduğu bu Berat dosyalarının saklanabildiği elektronik defter uygulamasıdır.

Maliye Bakanlığı’nın gerçekleştirdiği çalışmalarla 2014 yılı itibariyle mükelleflerin sorumlu olduğu E-Defter uygulaması, kurumların Yevmiye Defteri, Yevmiye Defteri Beratı, Defter-i Kebir ve Defter-i Kebir Beratı gibi dosyalarının belirli standartlarda hazırlanmasını gerektiriyor. Infleks E-Defter, tüm bu gereksinimleri her türlü muhasebe sistemiyle uyumlu bağımsız veri tabanı ve işletim sistemiyle, hızlı, güvenli ve düşük maliyetle karşılıyor.

Neden Infleks E-Defter?

Güvenli bir muhasebe denetim ortamı sağlamak için nasıl önlemler alıyorsunuz?
Berat dosyalarının Gelir İdaresi Başkanlığı standartlarında üretimini sağlayan Infleks E-Defter ile mükellef hataları önemli oranda azalır, mali yükümlülüklerinizin yerine getirilmemesi nedeniyle ortaya çıkabilecek maddi yaptırımların önüne geçersiniz.
Onaylanan Berat dosyalarının sisteme aktarımı sırasında Berat dosyası ve GİB imzasının doğru oluşturulup oluşturulmadığı gibi denetimler otomatik olarak gerçekleştirilir.
Defter maliyetlerinizi düşürmek için nasıl önlemler alıyorsunuz?
Infleks E-Defter ile berat dosyalarının elektronik ortamda oluşturulup saklanması, kâğıt ortamında basım ve tasdik yükümlülüklerini ortadan kaldırarak kağıt maliyetlerinizi düşürür.
Defter arşivi için zaman ve yer tasarrufu yapabiliyor musunuz?
Uygulama Gelirler İdaresi Başkanlığı’na yollanan ve GİB tarafından onaylanan Berat dosyaları, gerektiğinde erişebilmeniz için elektronik ortamda arşivlenir. İstediğiniz veritabanında, dosya sisteminde veya internet ortamında yedekleyerek arşivlediğiniz muhasebe verilerine dilediğiniz zaman güvenli şekilde erişebilirsiniz.
Berat dosyalarının imza süreçleri size zaman kaybettiriyor mu?
Defter dosyalarının Zaman Damgası ile damgalanması ve Mali Mühür ile elektronik ortamda imzalanması sayesinde imza süreçlerinin sebep olacağı maliyetlerin önüne geçersiniz.

Daha detaylı bilgiye mi ihtiyacınız var?

Infleks Ürün Ailesi çözüm ve hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak ister misiniz? Gelişimini sürdüren piyasalara tüm yönleriyle teknolojik bir uyum sağlayan çözümlerimizle ilgili sizi bilgilendirelim.

Bize Ulaşın

İlginizi Çekebilecek Diğer Bazı Ürünlerimiz


Aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri ve yatırım kuruluşlarının yurtiçi ve yurtdışı organize piyasalara, farklı kurumların emir yönetim sistemlerine ve Takasbank Türkiye Elektronik Fon Alım Satım Platformu (TEFAS)'na doğrudan bağlandığı hızlı ve etkin bir emir yönetim sistemidir.
Varlık yönetimi yapan Portföy Yönetim Şirketleri, Fon Yönetim Şirketleri ve Yatırım Ortaklıkları’nın; fon ve portföy yönetimiyle ilgili tüm operasyonel ihtiyaçlarını karşılayan kapsamlı ve kullanıcı dostu uygulamalar sistemidir.
Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) tarafından belirlenen standarlarda faturaların güvenli, hızlı ve kolay bir şekilde dolaşımını sağlayan elektronik fatura uygulamasıdır.