Infleks Operasyon

Yerli ve yabancı sermaye piyasalarındaki tüm enstrümanlara ilişkin;

 • Emir takibi,
 • Belge kayıt düzeni uyumluluğu,
 • Saklamacılık,
 • Varlık/Portföy yönetimi,
 • Halka arz ve finansmana aracılık sağlaması,
 • Banka uygulamaları ile sağlanmış entegrasyonları,
 • İç denetim raporlamaları,
 • Verimlilik ve performans raporlamaları,
 • Kredili, Ödünç ve Açığa Satış İşlemlerindeki parametrik yönetimi,
 • Risk & Teminat yönetimi,
 • MKS ve Takasbank ile online web servisleri

ile Bankalar, Aracı Kurum, Yatırım Kuruluşları ve Foreks şirketlerinin operasyonel ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılayan yönetimsel bir uygulama sistemidir.

Tüm ürünlerimizle tam otomasyona sahip, Infleks Ürün Ailesi’nin bir parçasıdır.

Neden Infleks Operasyon?

Yabancı piyasalar da dahil olmak üzere tüm operasyon ihtiyaçlarınızı tek bir uygulama ile karşılayabiliyor musunuz?
Tüm piyasa aktörleriyle tam entegre çalışan Infleks Operasyon; BisTech takas uygulaması, MKK, Takasbank Web Servisi ve BİST gibi özel ve kamu kuruluşlarıyla veri alış/verişi sağlayarak yerli ve yabancı tüm piyasalardaki operasyon ihtiyaçlarınızı karşılar.
Operasyon süreçleri iş yükünüzün artmasına neden oluyor mu?
BİST piyasa kapanışlarının otomatik olarak alınması, MKK ile çevrimiçi hesap açılış ve eşleştirmeleri, Takasbank ile otomatik mutabakat fonksiyonları, günlük iş akışınızda operasyonel işlerin neden olabileceği ilave iş yükünü ortadan kaldırır. Operasyon yönetimi yapan personel maliyetlerinizin azalmasını sağlar.
Güvenli bir işlem denetim sistemi için çevrimiçi ve kapsamlı kontroller yapabiliyor musunuz?
İşlem yapan yatırımcıların müşteri tanımları, varlık ve risklerine göre işlem limitlerini önceden hesaplar ve işlem sırasında otomatik kontrollerini gerçekleştirerek sizin için güvenli bir emir yönetim ortamı sağlar. Yatırımcıların IP’lerini denetime açık olarak sistemde saklar ve işlem sırasında çevrimiçi kontroller gerçekleştirir.
Aynı zamanda önceden tanımlanan işlem yetkilerini, işlem sırasında kapsamlı olarak kontol eder ve yetki kontrollerinin iş akışınızda sebep olabileceği maliyetlerin önüne geçer.
Kullanıcı dostu diğer olanaklar:
Infleks Operasyon, internet ve mobil uygulamalarla uyumludur. Genel bilgi paylaşımını detekleyen yapısıyla; işlem sonuçlarını mesaj olarak yatırımcılara gönderebilirsiniz. Tüm raporlar, portföy yöneticilerine ve yatırımcılara excel, csv veya xml formatlarında e-posta ile iletebilirsiniz.
Operasyonel işleriniz seans sırasında iş akışınızı yavaşlatıyor mu?
Infleks Trade’in bağımsız çalışan yapısı sayesinde operasyonel işleriniz, seans sırasında emir yönetimi yapılmasına engel teşkil etmez. İşlem kararlarınızı ertelemenize gerek kalmadan operasyonel ihtiyaçlarınızı hızlı bir şekilde karşılayabilirsiniz.
Desteklediği işlemler:
 • Hisse senedi, yabancı hisse senedi, sabit getirili menkul kıymet, fon pay, futures ve opsiyon, değerli maden işlemleri
 • Kaldıraçlı işlemler
 • Halka arz ve liderlik
 • Nakit ve mevduat hesaplamaları

Bu Ürünümüzü Kullanan Mutlu Müşterilerimiz

Allianz

Allianz

Citi Menkul

Citi Menkul

Eliptik Menkul

Eliptik Menkul

Kriptrade

Kriptrade

Şeker yatırım

Şeker yatırım

Şekerbank

Şekerbank

Turkish Yatırım

Turkish Yatırım

Tacirler Yatırım

Tacirler Yatırım

Colendi Menkul

Colendi Menkul


Daha detaylı bilgiye mi ihtiyacınız var?

Infleks Ürün Ailesi çözüm ve hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak ister misiniz? Gelişimini sürdüren piyasalara tüm yönleriyle teknolojik bir uyum sağlayan çözümlerimizle ilgili sizi bilgilendirelim.

Bize Ulaşın

İlginizi Çekebilecek Diğer Bazı Ürünlerimiz


Varlık yönetimi yapan Portföy Yönetim Şirketleri, Fon Yönetim Şirketleri ve Yatırım Ortaklıkları’nın; fon ve portföy yönetimiyle ilgili tüm operasyonel ihtiyaçlarını karşılayan kapsamlı ve kullanıcı dostu uygulamalar sistemidir.
Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) tarafından belirlenen standarlarda faturaların güvenli, hızlı ve kolay bir şekilde dolaşımını sağlayan elektronik fatura uygulamasıdır.
Yatırım Bankacılığı ve Fon/Portföy Yönetimi yapan, Portföy Yönetim Şirketleri ve Aracı Kurumlar başta olmak üzere varlık ve getiri analizine ihtiyaç duyan tüm kurumların kullanabileceği iş zekası (ham veriyi bilgiye dönüştürme) uygulamasıdır.