Infleks Varlık Yönetimi

V arlık yönetimi yapan Portföy Yönetim Şirketleri, Fon Yönetim Şirketleri ve Yatırım Ortaklıkları’nın; Portföy Saklamacılığı veya Genel Saklamacılık yapan Saklamacı kurumlar için tüm operasyonel ihtiyaçlarını karşılayan kapsamlı ve kullanıcı dostu uygulamalar sistemidir.

Piyasadaki dışarıdaki finans kurumlarına hizmet veren kurumlarda “Fon Operasyon Platformu”, “Portföy Yönetim Platformu” veya “Saklama Platformu” olarak çalışması mümkündür.

Neden Infleks Varlık?

Diğer kurumlardaki fon/portföy operasyonları için farklı sistemler mi kullanıyorsunuz?
Infleks Varlık; bankalar, sigorta şirketleri, aracı kurumlar ve portföy yönetim şirketleri, saklamacı kurumlar için tek bir platformda birden fazla kurumun portföylerini yönetebilmektedir.
Tüm finansal araçlara yatırım yapabiliyor musunuz?
Tüm portföy türlerini ve yatırım araçlarını destekleyen Infleks Varlık, aynı zamanda yeni finansal araçlara hızlı uyum sağlar. Tüm finansal araçlara yatırım yapabilirsiniz.
Mevzuat değişiklikleri yatırım kararlarınızı ertelemenize mi neden oluyor?
Esnek ve fonksiyonel yapısı sayesinde; yeni yasal düzenlemelere hızlı uyum sağlamakta, stratejik yatırım kararlarını destekleyebilecek hizmet ve ürünleri hızla uygulamaya alabilmektedir. Böylece değişen piyasa koşullarına uyum sürecini hızlandırır.
Yönetilen fon sayısının artması iş yükünüzü artırıyor mu?
Takasbank ve MKK gibi veri sağlayıcı kurumlar, Saklamacı Kurumlar ve Aracı Kurumlar’la entegre ve Bistech platformuna uyumlu çalışır. Fon operasyonu yapan portföy yönetim şirketlerinin artan fon sayısının ilave iş yükünü üzerine alarak otomasyona dayalı bir operasyon hizmeti sunar.
Denetim süreçleri iş akışınızı yavaşlatıyor mu?
Otomatik risk kontrolleri yapan denetim modülü sayesinde; işlem güvenliği sağlar ve size konforlu bir çalışma ortamı sağlar.
Tüm mutabakatları otomatik yapabiliyor musunuz?
Saklama ve Fon Hizmet Birimleri’nin ihtiyaç duyduğu stok, değerleme, fiyat karşılaştırma ve tezgahüstü mutabakat kontrollerini de gerçekleştirecek şekilde etkin bir kontrol hizmeti vermektedir.

Daha detaylı bilgiye mi ihtiyacınız var?

Infleks Ürün Ailesi çözüm ve hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak ister misiniz? Gelişimini sürdüren piyasalara tüm yönleriyle teknolojik bir uyum sağlayan çözümlerimizle ilgili sizi bilgilendirelim.

Bize Ulaşın

İlginizi Çekebilecek Diğer Bazı Ürünlerimiz


Aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri ve yatırım kuruluşlarının yurtiçi ve yurtdışı organize piyasalara, farklı kurumların emir yönetim sistemlerine ve Takasbank Türkiye Elektronik Fon Alım Satım Platformu (TEFAS)'na doğrudan bağlandığı hızlı ve etkin bir emir yönetim sistemidir.
Yerli ve yabancı sermaye piyasalarındaki tüm enstrümanlara ilişkin emir takibi, halka arz ve finansmana aracılık sağlaması, risk ölçümü ve performans raporlaması fonksiyonlarıyla; Bankalar, Aracı Kurum, Yatırım Kurluşları ve Foreks şirketlerinin operasyonel ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılayan bir yönetimsel uygulama sistemidir.
Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) tarafından belirlenen standarlarda faturaların güvenli, hızlı ve kolay bir şekilde dolaşımını sağlayan elektronik fatura uygulamasıdır.