Tarihçe

İnfina Yazılım A.Ş. finans kurumlarından bağımsız bir ortaklık yapısıyla 1995 yılında kurulmuştur.

İnfina Yazılım

İnfina Yazılım A.Ş. finans kurumlarından bağımsız bir ortaklık yapısıyla 1995 yılında kurulmuştur. 1996 yılının sonunda ilk ürün ailesi FinBase geliştirilip piyasaya sunulmuştur. FinBase, kısa sürede yaygınlaşarak birçok kurumda çeşitli kapsamlar ile kullanılmaya başlamıştır.
İnfina faaliyetlerini Türkiye dışına taşıyarak sürdürmek amacıyla 2004 yılında Portföy Yönetimi alanında uzman İsviçreli yazılım şirketi Expersoft Systems AG ile stratejik iş birliği yapılmıştır. Bu ortaklıkla hem üretilen uygulamalar Avrupa’da kullanıma alınmış hem de Expersoft Systems AG'nin PM1 ürünü, Türkiye’nin önde gelen portföy yönetim şirketlerinde uygulanmıştır. İnfina, hala Expersoft Systems AG ile birlikte Ar-Ge projeleri yapmakta ve tüm ürünlerini Türkiye’de temsil etmektedir.
2007 yılında ürünlerin mimari ve teknolojik bakımdan yenilenmesi için yeni ürün ailesi INFLEKS’in geliştirme çalışmalarına başlanmıştır. INFLEKS Ailesi yatırım bankacılığının tüm ihtiyaçlarını karşılayacak geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Finansal piyasalardaki gelişmelere esnek bir şekilde cevap vermesi ile Türkiye’de sağladığı başarıyı kısa zamanda yurtdışında da sürdürmesi hedeflenmektedir.
İnfina Yazılım A.Ş. ürünlerini piyasa talepleri doğrultusunda sürekli geliştirerek yatırım bankacılığı konusundaki faaliyetlerini inovatif yaklaşımıyla sürdürmeyi hedeflemektedir.